WDR چیست ؟

WDR چیست ؟

دوربین مداربسته WDR چیست ؟

WDR   یا wide dynamic range به یکی از مهمترین قابلیت ها در دوربین های مداربسته گفته میشود. WDR این قابلیت را به دوربین شما میدهد که در مکان هایی با نور نامناسب بتوانید میزان توانایی دوربین در دریافت تصاویر با نور نامناسب را ارتقا بخشید به طوری که اگر در تصویر شما نور زیادی باشد که باعث شود که دوربین دریافت نور را کم کند و تصاویر تاریک و غیر قابل شناسایی شود WDR با تنظیم چند گانه اکسپوژر میتواند همزمان نور زیاد را کم و نور کم را زیاد کند و این نسبت به قابلیت BLC برتر می باشد .چرا که blc میتواند نور را در تمام تصویر کم و یا زیاد کند و نمی تواند همزمان نور یک قسمت تصویر را کم و قسمت دیگر همان تصویر را زیاد کند .

اکثر دوربین های متوسط بازار دارای WDR دیجیتالی یا D-WDR  میباشند و این کمی میتواند به تصاویر ما کمک کند ولی WDR واقعی یا مکانیکی میتواند خیلی بهتر از WDR دیجیتالی میتواند مشکل نور را برطرف کند .

WDR دوربین های حرفه ای با مقدار db بررسی میشوند و هر چقدر db این دوربین ها بیشتر شود بازه ی بیشتری میتوانند این تغییرات را اعمال کنند.

متاسفانه در خیلی از پروژه ها بدلیل عدم شناخت این تکنولوژی از بازدهی کامل برخوردار نیستند و بعضا با مشکلاتی حل نشدنی هم مواجه میشوند .

نظرات بازدیدکنندگان