آموزش راه اندازی دوربین های بیسیم V380

آموزش راه اندازی دوربین های بیسیم V380

مرحله اول: دانلود و نصب برنامه V380

ابتدا باید نرم افزار موبایل V380 را دانلود نموده و نصب نمایید. برای این کار چنانچه از موبایل های شرکت Apple استفاده مینمایید عبارت V380 را در App Store جستجو نمایید. چنانچه از موبایل های سیستم عامل اندروید استفاده می نمایید این کار را از طریق Google Play انجام دهید. در تصویر روبرو آیکون و صفحه اول برنامه را مشاهده می نمایید.

مرحله دوم: اضافه نمودن دوربین به نرم افزار

جهت اتصال به دوربین ابتدا از طریق آداپتور همراه دوربین، اقدام به روشن نمودن دوربین نمایید. پس از روشن شدن دوربین، از طریق منوی گوشی همراه خود وارد بخش اتصالات Wi-Fi شوید. در ابتدای راه اندازی، دوربین یک شبکه Wi-Fi با نام MV30352076 ایجاد میکند که شما می باید از طریق گوشی موبایل خود به آن متصل شوید. اتصال به این شبکه نیاز به رمز عبور ندارد و صرفا یک بار جهت راه اندازی اولیه دوربین مورد استفاده قرار میگیرد.

مرحله سوم: اضافه نمودن دوربین

پس از اتصال به شبکه MV30352076 وارد نرم افزار V380 شوید. در این قسمت شما با دوگزینه مواجه هستید. جهت اضافه کردن دوربین بر روی گزینه AP quick configuration کلیک نمایید تا وارد صفحه بعدی شوید. چنانچه در مرحله دوم به درستی به شبکه دوربین متصل شده اید کلید Next را بفشارید:

  

مرحله چهارم: اتصال دوربین به اینترنت

در این مرحله نرم افزار از شما می خواهد که شبکه Wi-Fi داخلی خود که از طریق آن به اینترنت متصل می شوید را انتخاب نمایید. پیس از انتخاب شبکه خود، پیامی به شما داده می شود که باید در این قسمت رمز عبور شبکه اینترنت را وارد نمایید. پس از ورود صحیح رمز عبور، دوربین شما به اینترنت متصل میگردد. دوربین در این حالت تنظیمات مزم را انجام میدهد و پس از طی کردن مراحل مزم آماده استفاده میگردد. تصاویر این مراحل به ترتیب به این شرح است. پس از طی این مراحل شما به درستی به دوربین متصل شده اید و باید عبارت LAN Online در زیر تصویر چنانچه مشاهده میکنید درج شود.

  

مرحله پنجم: تغییر رمز عبور و اتمام اتصال

در هنگام اولین اتصال به دوربین، از شما خواسته می شود رمز عبور را تغییر دهید. توصیه میگردد از رمز عبوری مطمئن شامل اعداد، حیروف کوچیک و بزرگ و هم چنین کاراکترهای خاص نظیر #$% نمایید. پس از وارد نمودن رمز عبور جدید بر روی گزینه Confirm کلیک نمایید. پس از این مرحله دوربین آماده به کار است و شما می توانید از هر نقطه با دسترسی به اینترنت تصاویر را به صورت زنده مشاهده نمایید.

کاربرد گزینه های پخش زنده

PTZ : با انتخاب این گزینه یک کلید چهارجهته جهت بیه حرکیت درآوردن دوربین به شما داده می شود.

Screenshot : با کلیک بر روی این گزینه یک عکس از تصویر دوربین در گالری تصاویر گوشی شما ذخیره میگردد.

Inversion : چنانچه دوربین را از سقف نصب کرده باشید نیاز است که با استفاده از این گزینه تصویر آن را 281 درجه بچرخانید.

Hold to Talk : با نگه داشتن انگشت خود بر روی این گزینه اسپیکر دوربین فعال می شود و شما می توانید با فرد یا افرادی که در کنار دوربین هستند صحبت نمایید.

Record : با فشردن این گزینه نرم افزار دوربین اقدام به طبط تصاویر زنده می نماید و در پایان تصویر ضبط شده را در گوشیی همراه شیما ذخیره میکند.

Position : در این مدل این قابلیت پشتیبانی نمیشود.

نظرات بازدیدکنندگان