دوربین مداربسته AHD بهتر است یا IP ?

دوربین مداربسته AHD بهتر است یا IP ?

دوربین IP یا AHD کدامیک بهتر است؟

برای اینکه مشخص کنید که دوربین مداربسته IP و یا AHD کدامیک بهتر است میبایست در ابتدا ویژگی های هریک را بررسی کرده و بیسیم کدامیک برای ما بهتر است. خیلی از فروشندگان دوربین مداربسته فقط توصیه می کنند که دوربین ip بخرید و خیلی های دیگر فقط دوربین ahd را توصیه می کنند. 

این بحث بارها پیش آمده که کدامیک واقعا بهتر است ؟! پس بررسی میکنیم:

اولا مهم نیست که شما دوربین AHD میفروشید یا خیر ، رشد دوربین های مداربسته AHD در این چندساله غیر قابل انکار است.

تا زمانیکه خودم شخصا معتقدم دوربین تحت شبکه یا ip ایده ال است خیلی راحت قابل گسترش است و غیره ، خیلی ها دوست ندارند سیستم آنالوگ دیجیتال خودشان رو عوض کنند. و اینکه امروزه خیلی از ویژگی های دوربین های آنالوگ HD نزدیک به ip شده و سیستم های ahd در حال پیشرفت و بروزرسانی شده اند.

در زیر یک سری از ویژگی های این دو مقایسه شده لطفا ببینید و مقایسه کنید

کیفیت تصویر

دوربین های تحت شبکه یا ip روی 4k و 8k دارند کار میکنند ولی دوربین های ahd به تازگی در جدیدترین خود 8mp یعنی 4K  را به بازار عرضه کرده اند.

کابل کشی

دوربین های ahd از کابل کواکسیال استفاده میکنند و این باعث محبوبیت آن در بین مشتریان شده. این کابل ها می توانند بالای 500 متر تصویر را منتقل نمایند. دوربین های ip  در سوی دیگر توسط کابل شبکه cat5  یا cat6 میتوانند تصویر را منتقل نمایند ولی در بهترین حالت 100 متر می توانند تصویر را منتقل کنند و بیشتر از آن سیگنال اصطلاحا لاست یا گم میشود.

نصب

دوربین های آنالوگ ahd اصطلاحا plug&play هستند و به هیچ تنظیماتی قبل از نصب نیاز ندارند و این بدین معناست که نصب آن از دوربین های ip راحتتر است. روی کابل این دوربین ها یک منو به نام منوی osd  وجود دارند که راحت با فشردن یک دکمه به راحتی می توانید به تنظیمات دسترسی پیدا کنید. امروزه با تکنولوژی utc که در دوربین ها قرار داده شده توسط dvr هم میتوانید به این منو دسترسی پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل مانند شمارش افراد ، عبور از خط و خیلی از امکانات دیگر در دوربین های ip به شما کمک میکند که اطلاعات هوشمندی داشته باشید قابلیت اتصال و خروجی آلارم که زمانیکه کسی دوربین را دستکاری کند و اتصال به دزدگیر از جمله دیگر ویژگی ها میباشد.

قیمت

دوربین های ahd قیمت کمتری در مقایسه با دوربین های ip دارند. البته این وابسته به مدل و نوع دوربینی که انتخاب میکنید دارد ولی در کل قیمت به نوع دوربینی که انتخاب میکنید بستگی دارد.

هر دو دوربین از مزایایی برخوردار هستند و بسته به نیاز مشتری شما میتوان انتخاب مناسبی باشد . صرف نظر از انتخاب شما مشتری به ضبط کننده با کیفیت بالا نیاز دارد و امروزه ما ضبط کننده هایی داریم که میتواند همزمان هم دوربین ahd  و هم ip را مدیریت کند.

نظرات بازدیدکنندگان